Altin Prenga i ‘Mrrizit të Zanave’ në mesin e kuzhinierëve më të mirë botërorë

28 Janar, 2024 - 5:50 pm

Ndërmarrësi dhe shefi i restorantit unik “Mrrizi i Zanave”, Altin Prenga, është vendosur në mesin e kuzhinierëve më të mirë botërorë nga instituti i shkencave gastronomike në Pollenzo të Italisë, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Prenga ka bërë të ditur se instituti i shkencave gastronomike në Pollenzo tashmë e ka vendosur portretin e tij pranë figurave më të njohura të kuzhinës në botë, këtu duke përfshirë edhe Ferran Adria, Michell Bras dhe Carlo Cracco.

“Privilegj te jem aty mes gjiganteve te guzhines boterore sikur Ferran Adria, Michell Bras, Carlo Cracco etj tek instituti i shkencave gastronomike ne Pollenzo It🙏”, ka shkruar Prenga në facebook/KultPlus.com

Të ngjajshme