Ambasada Amerikane uron Krasniqin: Një shembull inspirues për të gjithë kosovarët

24 Korrik, 2021 - 5:41 pm

Ambasada Amerikane në Prishtinë i ka uruar Distria Krasniqit medaljen e artë në Lojrat Olimpike që po mbahen në Japoni, përcjellë KultPlus.

Përmes një statusi në rrjetin social Twitter, nga kjo ambasadë kanë thënë se Distria ka dhënë një shembull frymëzues për të gjithë kosovarët.

“Urime kampionit të Judos dhe medalistes së artë, Distria Krasniqi – ajo jep një shembull frymëzues për të gjithë kosovarët”, ka shkruar ambasada.

Kujtojmë që Distria Krasniqi ia ka siguruar sot medaljen e dytë të artë Kosovës në Lojërat Olimpike që po mbahen në Japoni. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme