Ambasada Britanike: Kosova dhe Anglia festojnë së bashku, le të fitojë më i miri

17 Nëntor, 2019 - 6:38 pm

Nga orën 18:00 në stadionin “Fadil Vokrri” në kryeqytet, është duke u ndeshur kombëtarja e Kosovës me atë të Anglisë.

Një entuziasëm i madh ka nisur qysh në orët e para të mëngjesit, derisa në Prishtinë kanë ardhë edhe tifozë anglezë, miq të shtetit tonë.

Ambasada e Britanisë së Madhë në Prishtinë, pak para ndeshjes ka postuar disa imazhe në faqen zyrtare Facebook, ku shihen tifozë anglezë e kosovarë së bashku, ndërsa shkruhet:

“Gati është koha… që tifozët e Kosovës dhe të Anglisë festojnë së bashku në një atmosferë të shkëlqyer feste në qendër të qytetit. Le të fitojë ekipi më i mirë”.

Postimi i plotë:

It’s almost time… the excitement’s building in Pristina, as Kosovo and England fans celebrate together amidst a great party atmosphere in the city centre. May the best team win!

#SportisGREAT #KOSENG #UKinKosovo

Të fundit

Të ngjajshme