Ambasadorja Çitaku: E turpshme pritja e lojtarëve anglezë në aeroport

17 Nëntor, 2019 - 9:59 am

Vlora Çitaku, ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, ka reaguar ndaj pritjes që ju është bërë lojtarëve anglezë në aeroport, duke e konsideruar një veprim të turpshëm, shkruan KultPlus.

Pritja u ishte bërë nga disa vajza që i prisnin me lule në dorë, veprim ky që u kritikua shumë edhe nga të tjerët.

Çitaku reagoi përmes një statusi në llogarinë e saj personale në Facebook.

Postimi i plotë:

” S’kam qare pa e thanë, ajo pritja në aeroport…e turpshme. Më ngushëllon fakti që Federata e Futbollit të Kosovës dhe ne Dardanët nuk e kemi prodhu atë skenë” / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme