Ambasadorja Kim viziton Muzeun Kombëtar të Pavarësisë në Vlorë

16 Korrik, 2020 - 8:00 pm

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim zhvilloi një vizitë në qytetin e Vlorës.

Gjatë vizitës së saj në Vlorë, ambasadorja Kim vizitoi Muzeun Kombëtar të Pavarësisë, bën të ditur ambasada e SHBA-së në Tiranë.

Duke mësuar mbi ngjarjet që sollën shpalljen e pavarësisë së Shqipërisë, ambasadores i lanë mbresa veprimet e Ismail Qemalit, bashkimi i kombit dhe vendosmëria e tij për liri.

“Ndërsa vizitonte muzeun, ambasadorja Kim mësoi më shumë mbi ngjarjet që sollën shpalljen e pavarësisë së Shqipërisë. Asaj i lanë mbresa veprimet e Ismail Qemalit, bashkimi i kombit dhe vendosmëria e tij për liri”, bën të ditur ambasada e SHBA-së në Tiranë. atsh / KultPlus.com

Të ngjajshme