Ardian Mustafai emërohet kryemjek në repartin e kardiologjisë në Essen të Gjermanisë

21 Shtator, 2023 - 6:53 pm

Mjeku kosovar Ardian Mustafai është emëruar kryemjek ne repartin e kardiologjisë ne klinikën në Essen të Gjermanisë, përcjell KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Mustafai nëpërmjet një postimi në Facebook.

“Të nderuar e respektuar Familjarë, Miq, Shokë, kolegë e dashamirë. Nga ana e klinikës në ESSEN Nordrhein-Ëestfalen të Gjermanisë, jam emëruar LEITENDER OBERARZT pra kryemjek kryesor si dhe bashkëdrejtues i Repartit të Kardiologjisë. Me punë arrihet cdo gjë. Vazhdojmé më tutje…”, ka shkruar Mustafai./KultPlus.com

Të ngjajshme