Arkitektja shqiptare, tani edhe profesoreshë në “City College” në New York

8 Dhjetor, 2023 - 4:30 pm

Ilva Dodaj jeton prej vitesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Arkitektja shqiptare ka kryer studimet për arkitekturë në “City College” në New York, shkruan albinfo.ch.

Gjithashtu, ajo jep mësim në Shkollën e Arkitekturës në “City College”.

Me një eksperiencë më shumë se 15-vjeçare në arkitekturë, ajo është projektuese e shumë projekteve të njohura në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo ka udhëhequr dhe menaxhuar hartimin e shumë projekteve të dukshme, të larmishme dhe sfiduese në gjithë SHBA-në, ndër to, është hapur së fundmi Terminali Delta C në aeroportin LaGuardia, Moynihan Train Hall në New York City, brendshme të Stacionit Union të Torontos dhe kompleksit terminal Miami të Brightline. /Albinfo.ch / KultPlus.com

Të ngjajshme