Armani mahnit Parisin me një pasarelë të shkëlqyer të modës

6 Korrik, 2022 - 2:41 pm

Giorgio Armani mirëpriti të ftuarit në Paris për shfaqjen e modës të martën në një mjedis minimalist, intim, duke shfaqur një koleksion të lëmuar të zhytur në diamantët, teminat dhe shkëlqimin, transmeton KultPlus.

Dizajnerja italiane, krijimet e së cilës vishen nga mbretërit dhe yjet e Hollivudit, dërgoi modele me fustane prej tyli të zi me nivele, xhaketa elegante me shkëlqim të shtuar dhe bluza të tejdukshme me detaje lulesh.

Modele me xhaketa me stampa lulesh dhe pantallona blu të stilit jodhpur të prera nga pëlhura të ylberta dolën në pistë, ndërsa të tjerët shfaqnin majat ose xhaketat e fryra, të mbuluara me dhjetëra harqe me fjongo tyl rozë.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve nuk është kurrë larg dhe Armani ofroi një përzgjedhje fustanesh magjepsës, të hollë ose voluminoz, të mëndafshtë ose kadifeje, pa rripa ose të mbuluar me temina, me ngjyra që variojnë nga roza Barbie në blu të thellë.

Në fund të emisionit, Armani, gati 88 vjeç, mezi doli nga errësira për harkun e tij të zakonshëm.

Java e Modës në Paris, e cila vazhdon deri të enjten me shfaqje nga Balenciaga, Jean Paul Gaultier dhe Fendi, është një vitrinë prestigjioze për një grup të zgjedhur shtëpish të modës, rrobat e të cilave janë të qepura me dorë nga artizanët shumë të aftë.

Ndërsa moda e lartë përbën një pjesë të vogël të shitjeve për markat luksoze, ajo është një shtytës kryesor i marketingut për industrinë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme