Arrin në Kosovë kontigjenti i parë i vaksinave anti-COVID-19

28 Mars, 2021 - 8:00 pm

Aeroplani bartës i kontingjentit të parë të vaksinave antiCOVID-19 nga COVAX, ka ateruar tashmë në Aeroportin Ndërkombëtar ”Adem Jashari” në Kosovë.

Kjo ardhje e vaksinave, do të përcillet me një ceremoni të organizuar.

Aty pritet të mbajnë fjalë rasti, Kryeministri Albin Kurti si dhe të tjerë përfaqësues zyrtarë të huaj e vendorë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme