‘Bac, Prishtina të pret’, përshpejtohen procedurat për ndërtimin e shtatores së Adem Jasharit

5 Mars, 2022 - 1:46 pm

Kuvendi Komunal i Prishtinës ka marrë vendim për ndarjen e parcelës për ndërtimin e shtatores së komandantit legjendar, Adem Jashari, duke kërkuar që pa vonesë të fillojnë procedurat për ndarjen e buxhetit dhe procedurave tjera të prokurimit.

“Duke dashur që kësaj pritje t’i japim fund, Grupi i Asamblistëve të PDK-së në koordinim me nënkryetaren Donjeta Sahatçiu ka marrë iniciativë për ta përshpejtuar këtë projekt kombëtar”, ka shkruar asamblisti nga radhët e PDK-së në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Leutrim Retkoceri.

“Andaj, dje, në vigjilje të “Epopesë së UÇK-së”, në bashkëpunim me shefen e Grupit të Asamblistëve të LDK-së, Jeta Rafuna, Kryetarit të Komunës, Përparim Rama dhe nënkryetares Donjeta Sahatçiu, ua prezantuam vendimin e Kuvendit Komunal me numër 01-353/01,-0276651/19 të datës 11.11.2019 për ndarjen e parcelës dhe kërkuam që pa vonesë të fillojnë procedurat për ndarjen e buxhetit dhe procedurave të tjera të prokurimit – që projekti i cili e sjellë Heroin e kombëtar në qytetin tonë, të realizohet shpejtë, përgjegjshëm dhe profesionalisht.”, u shpreh tutje ai.

“Pritjes së madhe po i vjen fundi. Bac, Prishtina të pret!”, përfundoi Retkoceri. /KultPlus.com

Të ngjajshme