Bad News Eagles e fiton map-in e dytë, kualifikohen në ‘Legends Stage’

12 Maj, 2022 - 6:13 pm

Ekipi kosovar, Bad News Eagles e ka fituar map-in e dytë me rezultat 16:8 dhe e kanë barazuar në 1:1 rezultatin e përgjithshëm ndaj “MIBR” nga Brazili.

MIBR arritën të mposhtin ekipin kosovar në “Nuke” me rezultat (13:16), por që u mposhtën në Ancient, shkruan Gazeta Express.

“Bad News Eagles” e nisen ndeshjen në mënyrë fenomenale duke fituar tetë raunde radhazi, por “mibr” ishin më të përgatitur në mapin që zgjodhën.

Ndërkohë në “Ancient”, BNE fituan shumë pikë në T Side dhe me lehtësi triumfuan në fund 16:8.

Tani, terreni vendimtar është në “Vertigo” dhe ekipi që fiton 16 raunde kalon në “Legends Stage”./ KultPlus.com

Të ngjajshme