Bajrami: Mësimi në distancë, themeli i një projekti të madh të digjitalizimit në fushën e arsimit

6 Prill, 2020 - 9:40 pm

Ministrja në detyrë e Arsimit, Hykmete Bajrami, ka thënë se projekti i mësimit ne distancë tashmë ka treguar rezultatet e para.

Ajo përmes një teksti të gjatë në Facebook ka falënderuar nxënësit, mësimdhënësit, prindërit dhe të gjithë të angazhuarit në projektin e mbajtjes së mësimit në distancë, transmeton Klan Kosova.

“Uroj që së shpejti t’i kthehemi normalitetit por gjithashtu besoj që mësimi në distancë nuk do të jetë vetëm për ditë të vështira si kjo, por besoj që ky projekt do jetë themeli i një projekti të madh të digjitalizimit në fushën e arsimit”, ka thënë Bajrami ndër të tjera.

Të fundit

Të ngjajshme