BE ndihmon Shqipërinë me 50 milionë euro në luftën ndaj koronavirusit

24 Mars, 2020 - 8:00 pm

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiraë, Luigi Soreca njofton ndihmën për Shqipërinë në luftën ndaj koronavirusit.

Ai shprehet se në total BE do të japë 50 milionë Euro, 4 milionë për pajisje shëndetësore, 11 për mbrojtjen sociale dhe 35 për rimëkëmbjen ekonomikë.

“I lumtur të njoftoj ndihmën konkrete të BE-së për Shipërinë në luftën kundër #COVID19.

4 mln€ për pajisje dhe mbështetje shëndetësore

11 mln€ për mbrojtjen sociale, deri në 35 mln€ për rimëkëmbjen ekonomike.

BE-ja është gjithmonë me në kohë nevoje. Jemi gjithmonë me Shqipërinë”, shkruan ambasdori i BE-së Luigi Soreca./Express/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme