Besa Çejku-Buçinca, prezantuesja ikonë e RTK-së që lajmëroi bombardimet e NATO-s

10 Tetor, 2022 - 8:11 pm

Prezantuesja e njohur Besa Çejku-Buçinca sot ka dhënë lajmet për herë të fundit në Radio Televizionin e Kosovës.

Ajo do të mbetet gjatë në kujtesën e shumë njerëzve pasi ishte e para që dha lajmin për bombardimet e NATO-s në Kosovë në vitin 1999.

Çejku-Buçinca, gjithashtu ka qenë pjesë e Radio Televizionit të Prishtinës.

Lajmin se sot Çejku-Buçinca do të japë lajmet për herë të fundit në RTK, e ka dhënë drejtori, Shkumbin Ahmetxhekaj.

Ahmetxhekaj, duke e quajtur ikonë Buçincën, ka njoftuar se sonte, ajo do të jetë para shikuesve bashkë me prezantuesin e njohur, Mustafa Muçaj.

“Pas pak në Lajmet Qendrore. Mustafa Muçaj dhe Besa Çejku Buçinca. Edicioni lamtumirës i ikonës së RTP-së dhe RTK-së, Besa Çejku Buçinca.”. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme