Biblioteka Kombëtare e Kosovës dhe Biblioteka Shtetërore e Bavarisë, nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

28 Tetor, 2022 - 12:06 pm

Edhe një moment i shënuar në fuqizimin e bashkëpunimit kulturor ndërkombëtar, kësaj radhe me Gjermaninë, përcjellë KultPlus.

Sot në Mynih është nënshkruar marrëveshja e bashkëpunimit mes Bibliotekës Kombëtare të Kosovës dhe Bibliotekës Shtetërore të Bavarisë.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku duke u shprehur se i është thellësisht mirënjohës ministrit Blume për zgjerimin e bashkëpunimit.

“I jam thellësisht mirënjohës Ministrit të Kulturës të Bavarisë, Markus Blume për pritjen zyrtare, gatishmërinë për marrëveshjen në fushën e bibliotekave dhe vullnetin për zgjerim të bashkëpunimit kulturor me Kosovën”, shkruan Çeku. / KultPlus.com

Të ngjajshme