Biden do të jetë i pranishëm në funeralin e mbretëreshës Elizabeth

10 Shtator, 2022 - 5:00 pm

Joe Biden ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në funeralin e mbretëreshës Elizabeth në Londër.

“Nuk i di ende detajet, por unë do të shkoj atje”, theksoi Biden në përgjigje të një pyetjeje nga gazetarët në Ohio.

Data dhe hollësitë për varrimin e mbretëreshës nuk janë konfirmuar, por do të dihen “në një kohë të afërt”, sipas Buckingam Pallace.

Biden e njohu mbretëreshën tre dekada më parë dhe u takua me të tre herë, për herë të fundit në qershor të vitit 2021, kur ai bashkë me zonjën e parë vizituan Britaninë e Madhe për të marrë pjesë në samitin e liderëve të G7./ KultPlus.com

Të ngjajshme