Blerta Hoti dikur emigrante, sot këshilltare në komunën e dytë me të madhe në Suedi

29 Gusht, 2019 - 10:16 pm

Blerta Hoti, që dikur ishte vetëm një emigrante në Suedi, sot është pjesë e kuadrit të këshilltarëve në njërën nga komunat më të mëdha në Suedi, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka konifrmuar Hoti, përmes një statusi në llogarine e saj personale në Facebook.

”Jam jashtëzakonisht e nderuar që jam emëruar si këshilltare. Ky është një mision i rëndësishëm dhe një mision që detyron: Unë, së bashku me partinë time në Gothenburg, do të përfaqësoj më shumë se 70 000 gothenburger që votuan për demokratët socialë. Poashtu është detyrimi ynë i guximshëm për të luftuar ndarjen duke vendour mirëqenien në radhë të parë.

Për mua, Gotenburgu i fortë është një Gothenburg që qëndron së bashku. Rritja ekonomike duhet të bëhet pjesë shumë e rëndësishme, kushtet duhet të jenë më të mira për zhvillimin e transportit dhe transportit publik.
Një gjë është e qartë: Gothenburgut i duhet përsëri një rregull socialist. Kjo është arsyeja pse unë do të bëj çmos për të siguruar që ne të fitojmë zgjedhjey në vitin 2022.

Udhëheqja e re socialiste e Goteborgut është një ekip i fortë për të cilin mezi pres të jem pjesë e tij. Unë gjithashtu besoj se në Gothenburg ka nevojë për bashkëpunim të mirë mbi partinë dhe bashkimin dhe mezi pres një dialog konstruktiv dhe marrëdhënie të mira me palët e tjera.
Por një gjë duhet të jetë e qartë: ne socialdemokratët e vendosim mirëqenien në radhë të parë” /KultPlus.com

Të ngjajshme