Blerta Neziraj shpërblehet me çmimin ‘Regjia më e mirë’ në Etno Fest

21 Gusht, 2023 - 11:50 pm

Mbrëmë është përmbyllur edicioni i 13-të i Festivalit për Art dhe Trashëgimi Kulturore, EtnoFest në fshatin Kukaj, shkruan KultPlus.

Në natën përmbyllëse të këtij edicioni, Festivali EtnoFest ka ndarë edhe disa çmime ndër ta edhe çmimin ‘Regjia më e mirë’.

Çmimi ‘Regjia më e mirë’ iu dha regjisores Blerta Neziraj për shfaqjen ‘Gadjo’.

Blerta Neziraj regjisore e shfaqjes “Gadjo”: për shprehjen moderne dhe kreative në përdorimin e idiomave teatrore në trajtimin regjisorial./KultPlus.com

Të ngjajshme