займ на карту онлайн потребительский кредит

Burj Khalifa stoliset me flamurin shqiptar

28 Nëntor, 2020 - 6:24 pm

Ngjyrat kuq e zi e kanë mbuluar edhe ndërtesën më të lartë në botë.

Ambasadori i Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe, Avni Arifi ka bërë të ditur se sot ndërtesa më e madhe në botë, “Burj Kalifa”, e cila gjendet në Dubai, është ndriçuar me ngjyrat e flamurit kuq e zi.

“Sonte Dubai u zbukurua më shumë se kurrë. Në ndërtesën më të madhe në botë (Burj Kalifa) u ekspozua flamuri kuq e zi. Urime Dita e Flamurit”, ka shkruar ai në “Facebook”. Sot festohet 108 vjetori i shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë si dhe Dita e Flamurit./ KultPlus.com

Të ngjajshme