Busti i Skënderbeut përurohet nesër në Prizren

27 Nëntor, 2020 - 12:13 pm

Nesër, më datë 28 Nëntor, busti i Gjergj Kastriotit – Skënderbeut, do të përurohet në Prizren.

Busti do të zërë vend në oborrin e Katedrales “Zoja Ndihmëtare” dhe organizimi nis duke filluar nga ora 10:00.

Ky përurim organizohet nga Kisha Katolike në Prizren dhe Ambasada e Hungarisë në Kosovë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme