Celine Dion testohet për koronavirus, detyrohet të shtyjë koncertet

11 Mars, 2020 - 10:50 pm

Këngëtarja 51-vjeçare është detyruar të shtyjë datat e ardhshme të turneut në Uashington, DC dhe Pittsburgh, pasi zbriti me një ftohje të zakonshme.

Kur filloi të shfaqë simptoma, mjekët e testuan atë për koronavirus, por për fat të mirë për të gjithë ne, ajo testoi negative.

“Të hënën në mbrëmje Celine filloi të ndjejë simptomat e një ftohjeje të zakonshme. Simptomat vazhduan deri të martën dhe mjekët e saj e udhëzuan atë të pushonte për 5-7 ditët e ardhshme. Pasi e testuan, mjekët arritën në përfundimin se virusi i saj nuk kishte lidhje me COVID-19 ”, thuhej në Facebook-un zyrtar. /KultPlus.com

2017-03-03 04:50:36 Singer Celine Dion attends the world premiere of Disney’s Beauty and the Beast at El Capitan Theatre in Hollywood, California on March 2, 2017. VALERIE MACON / AFP

Të ngjajshme