Chopin Piano Fest Prishtina mban koncertin e radhës të mërkurën

13 Maj, 2024 - 2:30 pm

Festivali i muzikës klasike Chopin Piano Fest Prishtina, ka njoftuar se të mërkurën, më 15 maj do të mbahet koncerti i radhës, në Amfiteatrin e Ri të Bibliotekës Qendrore Universitare.

Në njoftim thuhet se koncerti do të mbahet duke filluar nga ora 20:00.

Poashtu, është bërë e ditur se në koncert në “Piano dhe Voice Recital” do të jenë Saran Suebsantiwongse, Bariton dhe Alberta Troni./KultPlus.com

Të ngjajshme