Çiftet zvicerane, më të lumturit në Evropë

31 Korrik, 2020 - 5:02 pm

Çiftet zvicerane janë më të lumturit në kontinent – të paktën sipas një studimi të ri të prodhuar nga Zyra Evropiane e Statistikave Eurostat, shkruan The Local.

Gjetjet u bazuan në vetë-raportim, me pjesëmarrësit që u kërkuan që t’i japin marrëdhënies së tyre një rezultat nga një deri në dhjetë.

8.6 e Zvicrës ishte më i larta kudo në Evropë – dhe ishte mbi mesataren kontinentale prej 8.

Irlanda, Malta, Sllovenia dhe Austria gjithashtu vlerësuan lartë.

Vlerësimi më i ulët në Evropë? Bullgaria, me 6.6, është i vetmi vend në listë që i vlerëson marrëdhëniet e tij nën 7.

Çiftet në Turqi, Greqi dhe Serbi gjithashtu nuk kanë vlerësimet më të mira për marrëdhëniet e tyre, duke dhënë nota midis 7 dhe 7.4. /albinfo/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme