Clinton dhe Levinsky në sagën e “American Crime Story”

7 Gusht, 2019 - 8:30 pm

Pas ish-kampionit të futbollit amerikan O. J. Simpson, më pas stilistit Gianni Versace, tashmë ish-presidenti amerikan Bill Clinton është pjesë e sagës “American Crime Story”, për lidhjen e tij me Monica Lewinsky që rrezikoi të shkaktonte largimin nga posti i presidentit .

Ish-praktikantja e Shtëpisë së Bardhë do të jetë pjesë e një serie sepse ajo është një nga producentet  e serialit.

Xhirimet e ‘Impeachment: American Crime Story’ do të fillojnë në muajin shkurt për një publikim të parashikuar në SHBA më 27 shtator 2020’”, njoftoi sot presidenti i FX Networks, John Landgraf, i cili është bashkëproducent me studiot e Fox.

Një datë që ka ngjallur tashmë kundërshtime, pasi zgjedhjet presidenciale amerikane do të zhvillohen pak pas 3 nëntorit 2020.

Disa theksojnë se publikimi i aventurës intime të Bill Clintonit do të ketë ndikim mbi fushatën, ndërkohë që debati është rritur aktualisht në kampin demokrat për të mësuar nëse duhet ose jo fillimi i një procedure shkarkimi kundër presidentit republikan, Donald Trump. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme