‘Colours of Albanians 2022’ mbahet me 17 shkurt në Prishtinë

4 Shkurt, 2022 - 10:49 am

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka njoftuar se aktiviteti kulturor “Colours of Albanians 2022” do të mbahet më 17 shkurt në Prishtinë, shkruan KultPlus.

Në këtë aktivitet do të ndahen 10 çmime dhe 10 fotot më të bukura që janë shpërndarë në rrjete sociale do të bëhen pjesë e broshurës që do të shpërndahet në të gjithë përfaqësitë diplomatike nëpër botë.

KultPlus ua sjell njoftimin e plotë:

Pas 9 javëve të mbushura me plot  &  të bukura, juria e #ColoursofAlbanians2022 ka marrë kohën e saj për të seleksionuar postimet dhe për të zgjedhur fituesit.

Gjithsej do jenë 10 çmime: 1 çmim i parë  për çdo temë dhe Çmimi i Diasporës.

Ndërkohë,10 fotot  më të bukura nga secila temë do të bëhen pjesë e broshurës që do të shpërndahet në të gjithë përfaqësitë tona diplomatike nëpër  .

 Takohemi në eventin final, në 17 shkurt në Prishtinë.

#coloursofalbanians2022./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme