Daimler shpërblen punëtorët në gjermani me 1 mijë euro, “bonus për koronën”

1 Dhjetor, 2020 - 2:31 pm

Prodhuesi gjerman i veturave, Daimler, i cili ka nën pronësi Mercedesin, ka treguar se do t’i shpërblejë punëtorët në Gjermani me 1 mijë euro si “bonus për koronën”, për të ndihmuar personelin për të kaluar pandeminë.

“Për shkak të Koronës, 2020-ta ishte një vit shumë sfidues. Gjatë kësaj kohe të jashtëzakonshme, kompania gjithmonë ka mund të llogarisë në fleksibilitetin dhe gatishmërinë e forcës sonë punëtore,” ka thënë shefi i personelit të Daimler, Wilfried Porth, transmeton KOHA.

Rreth 160 mijë të punësuar në Gjermani do të marrin këtë bonus, kanë thënë nga kompania Daimler, e cila ka nën pronësi Mercedes-Benzin. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme