David Beckham pret 13 orë në radhë për të nderuar Mbretëreshën Elizabeta II

16 Shtator, 2022 - 11:26 pm

Ish-kapiteni i Anglisë, David Beckham, iu bashkua radhës publike për tëi bërë nderimet e fundit Mbretëreshës Elizabeta II, duke thënë se ishte e rëndësishme për të ishte aty.

Ai iu bashkua figurave të tjera  që ishin parë duke pritur për të nderuar këtë javë monarken, duke përfshirë ish-kryeministren Theresa May.

Beckham qëndroi në radhë për 13 orë. Duke folur për nderimin e Mbretëreshës në fushën e futbollit, Beckham i tha ITV News:

“Sa herë që qëndronim aty kur vishnim ato fanella të tre luanëve dhe unë kisha shiritin tim në krah dhe këndonim God Save the Queen, kjo ishte diçka që do të thoshte shumë për ne”.

Duke folur për pritjen në radhë si gjithë të tjerët, ai tha: “Mendova se duke ardhur në orën 2 të mëngjesit do të ishte pak më e qetë, e kisha gabim”.,

Deri më tani ka pasur jo pak kritika për mënyrën se si figura të tjera, duke filluar nga politikanët e deri te prezantuesit e televizionit, ishin në gjendje të “kapërcenin” radhën e gjatë publike./topchannel/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme