David Silverman, regjisori i The Simpsons do t’i bashkohet edicionit të 11-të të Anibar!

7 Gusht, 2020 - 7:41 pm

David Silverman, regjisori i The Simpsons do t’i bashkohet edicionit të 11-të të Anibar, shkruan KultPlus

Jemi të emocionuar të ju njoftojmë se këtë edicion, David Silverman, regjisori i The Simpsons do të jetë pjesë e Programit tonë të Prezantimeve, duke u bashkuar me ne virtualisht!

Silverman është i njohur për regjinë e realizuar te serialeve të animuar The Simpsons, si dhe filmit The Simpsons. Ai ka qenë i përfshirë me serialin që në fillim, duke animuar Simpsons origjinalë te shkurtër te cilët u transmetuan në shfaqjen The Tracey Ullman. Silverman njihet kryesisht për krijimin e shumicës së “rregullave” për vizatimin e Simpsons.

Ai ka një karrierë të gjerë regjisoriale në filma të animuar duke përfshirë filmin The Simpsons, Monster Inc, Ice Age, Robots, dhe Looney Tunes: Back in Action.

Në këtë prezantim David Silverman do të ndajë përvojën e tij në drejtimin e një prej serive më të shquara në Historinë e Televizionit!

Të fundit

Të ngjajshme