Delja e egër që jeton prej vitesh e vetme

28 Shkurt, 2021 - 4:27 pm

Një dele e egër, e cila prej vitesh jetonte e vetme, u shpëtua nga një grup i mbrojtjes së kafshëve në Australi, duke i hequr 35 kilogramë lesh që e mbulonte. Delja, e quajtura “Baarack”, u gjet nga një banor vendas në Lancefield, Victoria.

Veç peshës së lartë, leshi e pengonte atë të shikonte dhe të ecte normalisht. Vullnetarët e grupit “Edgar’s Mission” thonë se “Baarack” tani është duke u trajtuar me kafshët e tjera të shpëtuara./voa/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme