займ на карту онлайн потребительский кредит

Dhuna nuk ndalet në Prishtinë, 4 raste në 24 orët e fundit

22 Janar, 2021 - 10:54 am

– Vëllai e rrah vëllain, motra kërcënohet nga vëllai e ish-gruaja e kërcënon burrin.

Në rajonin e Prishtinës gjatë 24-orëve të fundit janë raportuar 4 raste të dhunës në familje.

Derisa në orët e mbrëmjes në kryeqytet, vëllai ka sulmuar fizikisht vëllain, në një tjetër rast në Fushë-Kosovë, vëllai ka kërcënuar motrën, për çka ka përfunduar në mbajtje.

Nga ana tjetër një grua nga Prishtina ka raportuar në polici se ndaj saj bashkëshorti ka ushtruar dhunë psikike dhe policia njofton se aktualisht rasti është nën hetime.

Ndërsa në Podujevë një burrë ka raportuar se nga ish-bashkëshortja e dyshuara femër kosovare, tashmë një kohë në mënyrë sistematike ka shantazhuar, kërcënuar dhe shqetësuar. E dyshuara është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, është liruar në procedurë të rregullt. / indeksonline / KultPlus.com

Të ngjajshme