Distria fantastike, kualifikohet në finale dhe i siguron Kosovës medalje

24 Mars, 2023 - 12:14 pm

Distria Krasniqi ka arritur me sukses në finale të Grand Slamit të Tbilisit.

Xhudistja kosovare triumfoi në gjysmëfinale ndaj gjermanes Mascha Ballhaus, shkruan Gazeta Express.

Gjatë tërë ditës, Krasniqi tregoi formë fantastike, duke i arritur tri fitore.

Në finale, Krasniqi do të përballet me xhudisten nga Uzbekistani, Diyora Keldiyorova. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme