Distria Krasniqi e artë në Lojërat Mesdhetare

29 Qershor, 2022 - 6:09 pm

Distria Krasniqi vazhdon formën e jashtëzakonshme dhe arrin që t’i sigurojë Kosovës medaljen e parë dhe atë të artë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, shkruan KultPlus.

Ajo arriti që të fitojë me lehtësi në finale ndaj kroates Ana Puljiz.

Xhudistët nga Kosova po udhëhiqen nga Majlinda Kelmendi së bashku me Driton Kukën.

Ndërkaq, ditëve në vazhdim Kosova do të përfaqësohet edhe nga sportistë të tjerë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme