Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Botëror

25 Gusht, 2019 - 1:31 pm

 

Distria Krasniqi ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të xhudos “Tokio 2019”, në kategorinë deri 48 kilogramë.

Xhudistja kosovare e fitoi të bronztën pasi mposhti Laura Martinez Abelenda në duelin final për vendin e tretë, me ippon pas vetëm 30 sekondash.

Image

Krasniqi ishte garuesja e parë e Kosovës në këtë kampionat. Të hënën garon Majlinda Kelmendi në kategorinë deri 52 kilogramë, ndërsa të martën Nora Gjakova në kategorinë deri 57 kilogramë dhe Akil Gjakova në kategorinë deri 73 kilogramë. Gara e Kosovës përmbyllet të premten, kur në tatami del Loriana Kuka në kategorinë deri 78 kilogramë./ Koha.net / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme