Distria Krasniqi i siguron Kosovës medalje në Doha të Katarit

11 Janar, 2021 - 1:04 pm

Distria Krasniqi ka siguruar pjesëmarrje në finalen e Masterit që po mbahet në Doha të Katarit, shkruan KultPlus.

Xhudistja kosovare në gjysmëfinale e mposhti Melanie Clement.

Krasniqi bën gara në kategorinë deri në 48 kilogram.

Tani ajo garon për medaljen e artë dhe në finale ballafaqohet me japonezen Tonaki Funa./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme