Distria Krasniqi mposht francezen Leonie Gonzales, kualifikohet për çerekfinalen e Grand Prix të Portugalisë

28 Janar, 2022 - 1:05 pm

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi, e ka hapur me fitore aventurën e saj të parë për vitin 2022, shkruan KultPlus.

Në Grand Prix të Portugalisë, ajo u ndesh në raundin e dytë ndaj francezes Leonie Gonzalez, në kategorinë 52 kilogramë.

Gjatë gjithë meçit, Krasniqi tregoi shpirtin e saj luftarak me ç’rast arriti edhe ta fitoi këtë përballje.

Krasniqi ka kaluar në fazën qerek-finale dhe po pret për kundërshtaren e saj.

Në këtë Grand Prix janë duke garuar katër xhudiste nga Kosova./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme