Distria Krasniqi vazhdon gjuetinë për medalje, kualifikohet në gjysmëfinale

3 Qershor, 2022 - 11:45 am

Distria Krasniqi është në gjueti të medaljes në Grand Slamin e Tbilisit, duke arritur kualifikimin në gjysmëfinale, shkruan KultPlus.

Në përballje me Naomi Van Krevel, Krasniqi tregoi shpirtin e saj luftarak dhe fitoi takimin me IPPON.

Krasniqi do të përballet në gjysmëfinale me francezen Astride Gneto.

Kosova në këtë Grand Slam është duke garuar vetëm me Distria Krasniqin. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme