Dita Botërore e Librit, më 23 prill shfaqet dokumentari kushtuar poetit Basri Çapriqi

19 Prill, 2024 - 9:07 pm

Ambasada e Malit të Zi në bashkëpunim me Drejtorinë e Kulturës së Komunës së Prishtinës dhe Shoqatën e Artistëve dhe intelektualëve ‘Art Club’s do të organizojë me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Librit dhe të Drejtave të Autorit shfaqjen e filmit documentarit ‘Në teh të erës’ kushtuar poetit, studiuesit dhe profesorit universitar Basri Çapriqi.

Filmi do të shfaqet në Kino Armata në Prishtinë të martën, më 23 prill 2024, në orën 19:00./KultPlus.com

Screenshot

Të ngjajshme