Djali i Adem Mikullovcit: Shekspiri nuk do të mund ta përshkruante atë se çfarë ke bërë për mua, babë

16 Shtator, 2020 - 12:08 am

Djali i Adem Mikullovcit, aktorit që vdiq sot, nëpërmjet një postimi prekës ka falënderuar kosovarët për respektin e treguar për babanë e tij të ndjerë.

Besnik Mikullovci flet për lidhjen që kishin me njëri-tjetrin, babë e bir dhe shprehet krenar për respektin që fitoi te njerëzit babai i tij.

Shkrimi i plotë i Mikullovcit në Facebook:

Une Jom shum krenar Qe te kom pas babe e di Qe mki dasht ma shum Se veten tone , gjethqka Qe ki bo ne ket jete e ki bo per mu, Qka ki bo ti per mu as Shekspiri te Kish te bo film skish mujt me pershkru at dashni Qe ma ki jep, qdo fjale per ty osht e teper smuj me pershkru kush je kon e Qka ki bo Se nuk e nxen Facebooku pooo veprat e tua gjithmon kan me qen ne zemrat tona edhe dashnia e jote ka me me percjell deri ne momentin Qe kena Mu taku apet . Legends never die Miss u Babi  

Adem Mikullovci vdiq në orët e hershme të 15 shtatorit, kurse përgjatë jetës së tij ka luajtur në shumë projekte filmike, teatër, komedi dhe shumë performanca të tjera artistike.

Mikullovci gjithashtu ka qenë delegat i Kuvendit i cili shpalli deklaratën Kushtetuese dhe të Pavarësisë nga viti 1990-1992; si dhe u zgjodh deputet i Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e kaluar./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme