DMX anulon koncertet dhe i rikthehet rehabilitimit

13 Tetor, 2019 - 8:30 pm

DMX po i rikthehet rehabilitimit. Reperi 48-vjeçar bëri të ditur me anë të Instagramit se i ka anuluar koncertet e tij të ardhshme.

“Në angazhimin e tij të vazhdueshëm për ta vendosur në prioritet familjen dhe të qëndruarit esëll, DMX e ka regjistruar veten ne një institucion rehabilitimi”.

“Ai kërkon falje për koncertet e anuluara dhe i falënderon fansat për mbështetjen e vazhdueshme”, thuhet në postimin në llogarisë së tij zyrtare në këtë rrjet social.

DMX ishte planifikuar të performojë në festivalin Rolling Loud në New York.

Ai ka qenë i hapur në lidhje me luftën e tij kundrejt varësisë së drogës ndër vite dhe për të njëjtën arsye i kishte anuluar koncertet edhe në vitin 2017. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme