DokuFest njofton se filmat do të transmetohen në ambientet e brendshme

10 Gusht, 2022 - 6:35 pm

Një nga ngjarjet më të mëdha kulturore në vend, DokuFest, ka ardhur me një njoftim të rëndësishëm, shkruan KultPlus.

Kur po mbahet nata e gjashtë e këtij festivali, është paralajmëruar se si rezultat i moti të keq, të gjithë filmat e paraparë të mbahen në kinematë e jashtme, janë transferuar në ambientet e brendshme.

Zëvendësimi i kinemasë në ambiente të mbyllura janë si më poshtë:

LUMBARDHI BAHCE transferohet në LUMBARDHI INDOOR.

KINEMA LUNAR / SONAR CINEMA / KINO LUMI / DOKUKINO PLATO transferohen në CINEMARINE.

DokuBus niset në orën 19:00 dhe 21:00 për në CINEMARINE.

Në videon më poshtë janë paraqitur edhe udhëzimet se si të shkohet në këto kinema: /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme