Dokumetari që trajton akuzat për abuzim të fëmijëve nga regjisori Woody Allen

10 Shkurt, 2021 - 7:25 pm

Historia e gjatë me dekada e akuzave të abuzimit seksual të fëmijëve për regjisorin Woody Allen do të hulumtohet në një seri të re dokumentarëve të HBO, me katër pjesë.

Allen v Farroë do të përdorë filma shtëpiakë, prova policore, dokumente gjyqësore dhe kaseta audio që nuk janë dëgjuar më parë për të eksploruar pretendimin e 1992 për abuzim seksual kundër Allen nga Dylan 7-vjeçar, vajza e tij e birësuar me partneren e tij të atëhershme, Mia Farroë ; çështja e kujdestarisë që pasoi në fillim të viteve 1990; Martesa e Allen me vajzën e adoptuar të Farroë së shpejti-Yi Previn; dhe vitet e polemikave rreth asaj se si të trajtojë filmat e tij dhe trupin e punës.

Allen ka mohuar vazhdimisht të gjitha akuzat.

Seriali me katër pjesë, i cili do të shfaqet premierë më 21 shkurt, vjen nga regjisorët Kirby Dick, Amy Ziering dhe Amy Herdy, krijuesit e filmave pas The Hunting Ground, filmi në kampusin e kolegjit sulmi seksual, dhe së fundmi On the Record, i cili eksploroi akuzat e gjata për sulme seksuale kundër manjatit të hip-hopit Russell Simmons dhe ngurrimin e industrisë së muzikës për të çrrënjosur abuzimin seksual./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme