Drecun e sheh si punë të kryer anëtarësimin e Kosovës në KE: Ka përkrahje perëndimore

13 Maj, 2022 - 12:06 pm

Politikani serb, Milovan Drecun, ka folur rreth aplikimit të Republikës së Kosovës për anëtarësim në Këshillin e Evropës.

Drecun ka thënë se beson që tashmë është përgatitur terreni që Kosova t’i bashkohet Këshillit të Evropës, derisa ka theksuar se “s’do të ketë përparim në negociata në mes të Prishtinës dhe Beogradit”, shkruan Tanjug, transmeton Gazeta Express.

Drecun ka thënë se këto lëvizje të Kosovës kanë përkrahje të madhe dhe se terreni po përgatitet nga shtetet perëndimore të cilat edhe kanë ndihmuar Kosovën drejt pavarësisë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme