Dua Lipa kthehet në Shqipëri për pushime, promovon bregdetin shqiptar (FOTO)

27 Korrik, 2023 - 12:59 pm

Këngëtarja e njohur botërore, Dua Lipa ka zbuluar sot se është kthyer në shtëpinë e saj, në Shqipëri për pushime, shkruan KultPlus.

Një nga artistet më të suksesshme të kësaj dekade, Dua Lipa ka surprizuar fansat e saj në të gjithë botën me një seri të fotografive të bukura që tregojnë momente të veçanta të udhëtimit të saj nëpër vendin e bukurisë së Ballkanit.

Fotografitë që ajo publikoi në llogarinë e saj në Instagram shfaqin një peizazh natyror magjepsës të Shqipërisë dhe shoqëruar me një përshkrim të shkurtër, por të ngrohtë: “Home” (Shtëpi). Kjo fjalë e shkurtër, por thellësisht emocionale, tregonte se Dua Lipa e sheh vendin e saj si një destinacion të shenjtë, një vend ku ajo ndjen vetën më rehat e më sigurte se askund tjetër.

Dua Lipa është shprehur gjithmonë krenare për origjinën e saj shqiptare dhe nuk ka hezituar kurrë të shprehë dashurinë dhe mbështetjen e saj për vendin ku ka lidhje të forta emocionale.

Dua Lipa ka treguar përsëri se ajo është jo vetëm një yll i muzikës botërore, por edhe një ambasadore e shkëlqyer e kulturës dhe traditave të Shqipërisë. / KultPlus.com

Të ngjajshme