Dua Lipa njofton se ka lënë duhanin

4 Maj, 2022 - 10:42 pm

Dua Lipa po përqafon një mënyrë jetese më të shëndetshme dhe së fundmi ka zbuluar se më në fund ka lënë duhanin, përcjell KultPlus.

Duke folur në episodin më të ri të podcast-it të saj “Në shërbimin tuaj”, krijuesja e hiteve “Levitating” iu përgjigj pyetjeve të fansave dhe njëri e pyeti se si e menaxhon “taksën fizike” të orarit të saj kërkues të turneut.

“Më është dashur të bëj ndryshime shëndetësore në stilin tim të jetesës kur të filloj këtë turne,” shpjegoi Dua. “Unë në fakt pata laringit në dhjetor dhe kjo disi më bëri të lija duhanin një muaj më herët se sa ishte menduar!”

“E bëra dhe i kam qëndruar”, deklaroi Dua me krenari, duke shtuar se ajo ka një “gjurmues zakoni” në telefonin e saj për ta ndihmuar atë të qëndrojë në qëllimet e saj. “Çdo natë shënoj të gjitha gjërat e mira që kam bërë për trupin tim dhe gjërat që kam bërë për veten time.”

Dua tha se lënia e duhanit është një mënyrë se si ajo ka qëndruar në krye të shëndetit të saj mendor dhe se kjo “e jep energji” për të vazhduar punën e mirë.

Këngëtarja e “New Rules” është aktualisht në turneun e saj të vonuar nga pandemia Future Nostalgia, i cili luajti mbi 70 takime që nga fillimi në shkurt. Ai fillon në vjeshtë, me një ndalesë përfundimtare të planifikuar në Peth, Australi më 16 nëntor.

Dua po punon gjithashtu për albumin e saj të tretë në studio. /KultPlus.com

Të ngjajshme