Dua Lipa uron 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës: Nji komb nji flamur

17 Shkurt, 2020 - 3:10 pm

Artistë shqiptar e tejet të suksesshëm në botë, por që vendin e tyre nuk e harrojnë kurrë. Një ndër ta është edhe këngëtarja Dua Lipa e cila shpesh ka bërë krenarë shqiptarët, shkruan KultPlus.

Sot, në një ditë kaq të rëndësishme për Kosovën, siç është 12 vjetori i Pavarësisë, Dua Lipa nuk ka harruar të uroj shtetin e saj.

Në profilin e saj në Instagram, para fansave nga e gjithë bota, Dua Lipa ka uruara të gjithë shqiptarët për 12 vjetorin e shpalljes së pavarësisë.

“12 YEARS INDEPENDENCE 💙 #njikombnjiflamur”, ka shkruar ajo duke i bashkangjitur edhe dy fotografi më dy flamujt, atë të Shqipërisë dhe atë të Kosovës. / KultPlus.com

https://www.facebook.com/dualipaofficial/photos/pcb.2757482357670997/2757482251004341/?type=3&theater

Të ngjajshme