Dua Lipa viziton Manifesta Biennal: Duhet të jetë në listën tuaj të gjërave për të bërë këtë verë në Prishtinë

9 Gusht, 2022 - 12:07 pm

Prishtina ka hapur dyert këtë vit për një nga ngjarjet më të rëndësishme të kulturës dhe artit në Evropë, Manifesta Biennal, e cila është hapur më 22 korrik 2022 duke e shndërruar kryeqytetin në kryefjalë të artit, shkruan KultPlus.

Një program artistik 100 ditor me performanca, punëtori e organizime të ndryshme artistike i kanë ofruar publikut një spektër të gjerë të mundësive këto ditë vere.

Ndër vizitorët e shumtë të Manifestës, së fundmi është edhe Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa e cila këto ditë ka qëndruar në Kosovë për shkak të festivalit “Sunny Hill” por e ka shfrytëzuar mundësinë ta vizitojë edhe bienalen Manifesta e të ja prezantojë milionë ndjekësve të saj në rrjetet sociale.

Përmes publikimit të disa fotografive, Lipa ka bërë thirrje që të vizitohet Manifesta në Prishtinë.

“Dje isha në Manifesta Biennal që po mbahet në Prishtinë, Kosovë. Ka instalacione të pabesueshme arti dhe ekspozita publike në të gjithë qytetin, por veçanërisht në vende që kanë nevojë për pak dashuri dhe vitalitet.

Ekspozita kryesore mbahet në hotelin Grand i cili tani është pothuajse i braktisur me përjashtim të ngjarjeve të rastësishme private.

Është një ekspozitë e mrekullueshme që pret artistë nga Kosova dhe nga e gjithë bota dhe ju bëj thirrje nëse nuk keni qenë ende ose po mendoni të shkoni, kjo është një gjë që ju duhet në listën tuaj të gjërave për të bërë në Prishtinë këtë verë”, thuhet në postimin e Dua Lipës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme