Dumoshi pranon detyrën, premton bashkëpunim të ngushtë me komunitetin kulturor

5 Shkurt, 2020 - 6:14 pm

Ministrja e re e Kulturës Vjosa Dumoshi ka marrë sot detyrën, shkruan KultPlus.

Atë ia dorëzoi ish-Ministri Gashi. Dumoshi premton se do të bashkëpunojë me komunitetin artistik si dhe atë të sportit.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka treguar se e ka pranuar detyrën dhe se përgjegjësitë do t’i kryejë me vullnet.

Postimi i plotë i saj:

Të dashur qytetarë

Sot e mora detyren e Ministres për Kulturë, Rini dhe Sport. Si gjithmonë në jetën time, edhe kësaj rradhe detyrat ndaj atdheut do t’i kryej me përgjegjësi dhe vullnet të madh.
Gjithashtu, do të jem e përkushtuar që detyrat, obligimet dhe konceptet e zhvillimit t’i diskutojmë hapur dhe bashkarisht me stafin qeveritar dhe kjo me qëllim për ta rritur efikasitetin dhe kualitetin në punë.

Siç e dini, na presin sfida të mëdha dhe përgjegjësi të mëdha, por BASHKË do t’ia arrijmë. Besimi në ne na jep kurajo dhe forcë.

Me respekt dhe në shërbimin tuaj deri në fund.

Vlora Dumoshi /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme