Dumoshi: Urime Kosovë, vajzat tona na përfaqësuan dinjitetshëm në fushën e gjelbër

18 Shtator, 2020 - 9:14 pm

Sot në stadiumin e Prishtinës, ‘Fadil Vokrri’, u zhvillua ndeshja e Grupit A kualifikues për Euro 2021 në futboll për femra, ndërmjet Kosovës dhe Estonisë, shkruan KultPlus.

Në këtë ndeshje, ekipi nga Kosova doli fitues.

Fitoren e Kosovës e ka uruar ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi. Dumoshi përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka uruar Kosovën për këtë fitore dhe ka treguar se si ministre do të mbështesë pa rezervë sportin e në veçanti futbollin në kategorinë e femrave.

‘Ndihem krenare dhe shumë e kënaqur me paraqitjen dhe fitoren e Kosovës kundër Estonisë. Vajzat tona na përfaqësuan dinjitetshëm në fushën e gjelbër’, thuhet ndër të tjera në statusin e Dumoshit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme