Dwayne Johnson, fituesi i madh i “People’s Choice Awards”

8 Dhjetor, 2021 - 11:56 am

Ceremonia prestigjioze e ndarjes së çmimeve – “People’s Choice Awards (PCA)”, ka realizuar edicionin e sivjetmë, të 47 me radhë, ndërsa janë shpërblyer shumë personazhe publike.

Aktori amerikan, Dwayne Johnson ishte fituesi i madh në këtë edicion të “People’s Choice Awards”, duke rrëmbyer gjithsej tre trofe –  “Filmin më të mirë nga një mashkull”, “Filmin më të mirë të zhanrit komedi” si dhe çmimin e nderit të “Kampionit të Popullit”.

Dwayne Johnson duke pranuar një nga çmimet në PCA.

Edhe kompania amerikane, “Marvel Cinematic Universe” gjithashtu pati një natë të mirë, duke fituar çmime për filmat: “Black Widow”, “Shang-Chi and Legend of the Ten Rings” si dhe “Loki”.

Scarlett Johansson duke pranuar çmimin për filmin e saj “Black Widow” në PCA 2021.

Shfaqja vjetore e çmimeve të votuara nga fansat – e cila përfshin 40 kategori dhe nderon forma të shumta argëtimi nëpër filma, televizion, muzikë dhe kulturë pop – u transmetua në NBC dhe E.

Christina Aguilera duke pranuar çmimin “Ikonë e Muzikës” në PCA 2021.

Çmime nderi iu ndanë gjithashtu edhe këngëtares, Christina Aguilera, e cila mori çmimin inaugurues  të “Ikonës së Muzikës”, aktorja, Halle Berry, mori çmimin “People’s Icon Award” dhe Kim Kardashian, e cila fitoi çmimin e “Ikonës së Modës”.

Albanian Post ju prezanton me listën e fituesve të këtij edicioni të ceremonisë së ndarjes së çmimeve – “People’s Choice Awards”.

Filmi i vitit 2021

Coming 2 America

F9: The Fast Saga

Black Widow – Fituesi

Dune

No Time to Die

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

The Tomorrow War

Filmi më i mirë i zhanrit komedi 

Coming 2 America

Free Guy – Fituesi

He’s All That

Hitman’s Wife’s Bodyguard

Jungle Cruise

Space Jam: A New Legacy

Thunder Force

Vacation Friends

Filmi më i mirë i zhanrit aksion 

Black Widow

F9: The Fast Saga

Godzilla vs. Kong

No Time to Die

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – Fituesi

The Suicide Squad

The Tomorrow War

Venom: Let There Be Carnage

Filmi më i mirë i zhanrit dramë

A Quiet Place Part II

Dune

Fatherhood

Cruella – Fituesi

Halloween Kills

In the Heights

Old

Respect

Filmi më i mirë familjar 

Cinderella

Raya and the Last Dragon

The Boss Baby: Family Business

The Mitchells vs. the Machines

Luca -Fituesi

Tom and Jerry

Vivo

Yes Day

Filmi më i mirë nga një mashkull

Chris Pratt (The Tomorrow War)

Daniel Craig (No Time to Die)

Dwayne Johnson (Jungle Cruise) – Fituesi

Eddie Murphy (Coming 2 America)

John Cena (F9: The Fast Saga)

Ryan Reynolds (Free Guy)

Simu Liu (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Vin Diesel (F9: The Fast Saga)


Filmi më i mirë nga një femër

Awkwafina (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Charlize Theron (F9: The Fast Saga)

Florence Pugh (Black Widow)

Jennifer Hudson (Respect)

Scarlett Johansson (Black Widow) – Fituesja

Leslie Jones (Coming 2 America)

Margot Robbie (The Suicide Squad)

Salma Hayek (Hitman’s Wife’s Bodyguard)

Kompeticioni muzikor më i mirë

America’s Got Talent

American Idol

Dancing With The Stars

RuPaul’s Drag Race

The Voice – Fituesi

The Bachelor

The Bachelorette

The Masked Singer

“Talk show” më i mirë

Good Morning America

Live With Kelly and Ryan

Red Table Talk

The Ellen DeGeneres Show – Fituesi

The Kelly Clarkson Show

The View

The Wendy Williams Show

Today

Kënga më e mirë 

“Bad Habits” (Ed Sheeran)

“Easy on Me” (Adele)

“Good 4 U” (Olivia Rodrigo)

“Butter” (BTS) – Fituesi

“Montero (Call Me By Your Name)” (Lil Nas X)

“Peaches” (Justin Bieber feat. Daniel Caesar & Giveon)

“Stay” (The Kid Laroi & Justin Bieber)

“Up” (Cardi B)


Albumi më i mirë

Certified Lover Boy (Drake)

Culture III (Migos)

Happier Than Ever (Billie Eilish)

Justice (Justine Bieber)

Montero (Lil Nas X)

Planet Her (Doja Cat)

Sour (Olivia Rodrigo) – Fituesi

Star-crossed (Kacey Musgraves)/ rtklive/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme