Dy gra në Florida tentuan të marrin dozën e dytë të vaksinës anti-COVID duke u veshur si të moshuara

19 Shkurt, 2021 - 8:05 pm

Dy gra janë kapur në tentim për të marrë dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19, duke u veshur si “plaka”, ka thënë drejtori i Departamentit për Shëndetësi i Floridës

Gratë kishin shkuar në zonën e vaksinimit me kapele, doreza dhe syze duke u përpjekur që të marrin vaksinat, ka thënë Raul Pino. Sipas zyrës së policisë, njëra grua ishte 44-vjeç dhe tjetra 34-vjeç.

Të dyja gratë kishin kartela të vaksinimit për dozën e parë, por iu mohua e dyta për shkak të problemeve që u doli me letërnjoftimet e tyre.

Departamenti ndërkohë ka rritur sigurinë përreth zonës.

Policia i ka thënë CNN-it se zyrtarët shëndetësorë kishin vërejtur se data e lindjes së tyre nuk përputhej me ato që kishin regjistruar për të marrë vaksinat, edhe pse emrat po.

Aktualisht, Florida po prioritizon të rriturit e moshës 65-vjeç dhe më të vjetër. /Koha/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme